Roma se namučila sa Torinom, Englez jedini strijelac na utakmici

Roma je u okviru 14. kola Serie A pobijedila Torino na domaćem terenu. Utakmicu je obilježila povreda Lorenza Pellegrinija, te poništen penal za ‘Vučicu’ odlukom VAR-a.

Od samog početka utakmice sijevale su šanse na obje strane, no već u 13. minutu Roma je ostala bez jednog od najbitnijih nogometaša. Lorenzo Pellegrini se povrijedio te je bio prisiljen napustiti teren, a zamijenio ga je Carles Perez.

Prva ozbiljna situacija za Romu desila se u 32. minutu susreta kada je Henrikh Mkhitaryan odlično proslijedio loptu za engleskog napadača Tammyja Abrahama koji se odlično snašao i pogodio mrežu Torina.

Na sljedeće veliko uzbuđenje nije se mnogo čekalo, već u 37. minutu sudac je svirao penal za Romu nakon prekršaja koji je napravio Alessandro Buongiorno. Međutim, nakon par minuta konsultacija penal je poništen na opće nezadovoljstvo nogometaša ‘Vučice’.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, što je bio i konačan rezultat susreta. Vrijedi napomenuti i to da se napadač Torina Andrea Belotti povrijedio u 79. minutu, te ga je zamijenio Antonio Sanabria.

Roma se trenutno nalazi na petoj poziciji sa ukupno 25 osvojenih bodova, dok je klub iz Torina na 13. poziciji sa 17 osvojenih bodova.