Roma se pošteno namučila, ali na kraju slavila protiv Cagliarija na Olimpicu

Momčad Rome je u okviru 22. kola Serie A savladala ekipu Cagliarija na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Bilo je napeto na samom početku susreta. U šestom minutu Nicolo Zaniolo se obrušio u šesnaestercu Cagliarija, no sudac je nakon intervencije VAR-a pokazao da se igra nastavi.

Igrao se 32. minut kada je Dalbert igrao rukom u svom šesnaestercu, a igrači Rome su dobili jedanaesterac. Precizan sa bijele tačke bio je Sergio Oliveira za vodstvo svog tima. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U drugom dijelu svoje šanse za Romu imali su Jordan Veretout u 66. i Nicolo Zaniolo u 77. minutu susreta.

S druge strane, za Cagliari je izglednu priliku imao Joao Pedro u 84. minutu, no do promjene rezultata nije došlo. Konačan rezultat susreta glasio je 1:0.

Roma je na šestoj poziciji Serie A sa 35 bodova, dok se ekipa Cagliarija nalazi u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa svega 16 osvojenih bodova.