Roma se probudila tek u finišu susreta, ali nedovoljno da izbjegne poraz protiv zahuktalog Milana

Nogometaši Milana su u 3. kolu italijanske Serie A slavili na gostovanju na Olimpicu kod Rome rezultatom 2:1 i tako na otvorenju takmičenja potvrdili šampionske ambicije.

Već na samom početku utakmice, Milan je došao u vodstvo. Strijelac pogotka u devetoj minuti susreta bio je Giroud, koji je bio siguran s bijele tačke. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Milan već u trećoj minuti nastavka postiže drugi gol i dolazi do vodstva od 2:0, a ovaj put strijelac je bio Leao.

Portugalac se sjajno snašao u kaznenom prostoru i najvjerovatnije postigao pogodak trećeg kola kada je u padu sjajno pogodio gol Patricija.

Ubrzo nakon toga, tačnije u 61. minuti, Tomori je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, no ni to nije pomoglo Romi da izbjegne poraz u današnjem meču i rezultat se promijenio tek u 93. minuti, kada su postigli utješni gol preko Spinazzole.

Milanu je ovo treća pobjeda u ovoj sezoni nakon isto toliko odigranih utakmica, dok je za Romu ovo već drugi poraz, a pored toga imaju i jedan remi. ‘Vučica’ trenutno zauzima očajnu 14. poziciju Serije A, dok su ‘Rossoneri’ na liderskoj poziciji.