Roma se rutinskim trijumfom vratila na “svoju” treću poziciju, Džeko asistent

Nogometaši Rome savladali su Udinese rezultatom 3:0 u okviru 22. kola italijanske Serije A i tako se vratili na treću poziciju na tabeli.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio za samo 25 minuta igre u prvom dijelu u kojem su pružili odličnu igru i tako ostavili Udinese bez šanse za bodovima.

Poveli su već u 5. minuti kada je nakon sjajne akcije i centaršuta Mancinija s desne strane, Veretout glavom pogodio za 1:0, a isti igrač je udvostručio prednost Rome pogotkom iz penala u 25. minuti.

Roma je u nastavku rutinski i mirno privela meč kraju, a Edin Džeko u igru je ušao u 69. minuti kada je zamijenio Borju Mayorala.

Dijamant je upisao asistenciju u sudijskoj nadoknadi kada je namjestio pogodak Pedru za konačnih 3:0.