Roma totalno ‘uništila’ Brighton, Liverpool izdominirao u Pragu, Bayer u finišu izbjegao prvi poraz sezone

Večeras su u onom ranijem terminu odigrane tri prve utakmice osmine finala Evropske lige, a pobjede su zabilježili Roma i Liverpool, dok je Bayer Leverkusen neočekivano remizirao protiv Qarabaga.

Nogometaši Rome su pred svojim navijačima dočekali ekipu Brightona i slavili sa uvjerljivih 4:0. De Rossijev tim je zaista blistao i zasluženo trijumfovao, te vjerovatno već riješio pitanje prolaska u četvrtfinale.

Dybala je nakon fantastične asistencije Paredesa u 13. minutu zabio za 1:0, da bi 2:0 i konačan rezultat prvog poluvremena postavio Lukaku u 43. minutu susreta. U nastavku su još pogađali Mancini u 64., odnosno Cristante u 68. minutu.

Liverpool je na gostovanju u Češkoj kod Sparte iz Praga također upisao ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1. ‘Redsi’ su slavili “sa pola gasa”, što je bilo i za očekivati.

Zahvaljujući pogotku Mac Allistera i dvostrukom strijelcu Nunezu, engleski velikan imao je 3:0 u prvom poluvremenu. Do kraja su mrežu domaćina tresli Diaz i Szoboszlai. S druge strane, jedini pogodak za Spartu bio je autogol Bradleyja na početku drugog poluvremena.

Bayer Leverkusen umalo je doživio prvi i skroz neočekivan poraz u ovoj sezoni. Izabranici Xabija Alonsa gostovali su Qarabagu i remizirali rezultatom 2:2.

Imao je domaćin golovima Benzia i Juninha 2:0 sve do 70. minuta utakmice, kada je Wirtz smanjio zaostatak ‘Apotekara’. Za konačnih 2:2 zabio je Schick tek u sudačkoj nadoknadi.