Roma u finišu susreta ostala bez punog plijena protiv Intera

Nogometaši Rome remizirali su večeras na stadionu Olimpico protiv Intera u 34. kolu italijanske Serije A rezultatom 2:2.

Inter je do vodstva došao u 15. minuti susreta. Alexis Sanchez je asistirao iz kornera, a strijelac za Inter bio je Stefan de Vrij.

Roma je do izjednačenja došla u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Edin Džeko je asistirao, a mrežu Intera zatresao je Leonardo Spinazzola.

Domaći su do preokreta došli u 57. minuti susreta. Henrikh Mkhitaryan je dodao loptu do Džeke, reprezentativac Bosne i Hercegovine odlično se snašao u šesnaestercu i kada je želio poslati loptu u gol Intera do nje je prije njega došao Mkhitaryan i postigao je pogodak za vodstvo Vučice.

U 88. minuti susreta Inter je došao do izjednačenja. Spinazzola je skrivio jedanaesterac, a precizan s bijele tačke bio Romelu Lukaku. Ostalo je do kraja susreta 2:2 u Rimu.

Inter je sada drugoplasirani na tabeli sa 72 osvojena boda, pet manje i utakmicom više od prvoplasiranog Juventusa. Roma je peta s 58 osvojenih bodova.