Roma u Milano došla po bod i skoro ga osvojila, Inter razbio Mourinhov ‘bunker’ tek u finišu derbija

Nogometaši Intera porazili su večeras u sklopu jednog od derbija 10. kola italijanske Serije A momčad Rome rezultatom 1:0 na prepunom Giseueppe Meazza stadionu.

Roma je u Milano doputovala sa jasnim ciljem da osvoji bar jedan bod, a u tome je skoro pa i uspjela s obzirom da je Mourinhov ‘bunker’ funkcionisao skoro cijeli susret.

Inter je konstantno napadao, a nagrada za pobjednički pristup Inzaghijeve momčadi stigao je u finišu susreta, odnosno u 81. minuti susreta.

Di Marco je sjajnim centaršutem pronašao Thurama, da bi napadač Intera nakon nekoliko sjajnih prilika konačno pogodio mrežu rivala na ovoj utakmici.

Do kraja susreta Roma nije uspjela opasnije zaprijetiti golu domaćina, čemu najbolje svjedoči podatak da je momčad imala tek jedan udarac u okvir gola za 90 minuta.

Inter se sa tri boda vratio na lidersku poziciju Serije A sa 25 osvojenih bodova, dok je Roma na razočaravajućoj osmoj poziciji sa 14 bodova na svom kontu. Ovo je za rimskog velikana bio četvrti poraz u sezoni.

U utakmicama odigranim ranije danas, Cagliari je u fantastičnoj utakmici porazio Frosinone rezultatom 4:3, a Monza i Udinese su odigrali susret bez pobjednika rezultatom 1:1.