Roma ubjedljivo savladala Torino i tako se domogla plasmana u Evropsku ligu, Englez zvijezda večeri

U posljednjem, 38. kolu talijanske Serie A, Roma je večeras kao gost sa 0:3 savladala Torino.

Rimljanima je prednost donio Tammy Abraham pogotkom u 33. minutu susreta isprativši centaršut Pellegrinija.

Pred kraj prvog poluvremena dosuđen je penal za Romu. Napravio ga je Berisha, a odgovornost je preuzeo Abraham i pogodio za 0:2. Bio je to njegov 26. pogodak za klub u svim takmičenjima ove sezone.

Drugi dio igre donio je još jedan pogodak Rome i to ponovo sa 11 metara. Abraham nije bio sebičan i nije htio šutirati kako bi kompletirao hat-trick, pa je loptu prepustio Pellegriniju koji pogađa za konačnih 0:3.

Ovim trijumfom ‘Vučica’ je osigurala nastup u Evropskoj ligi sljedeće sezone, a istu će završiti na petom ili šestom mjestu, ovisno od toga šta Lazio napravi u posljednjem meču.