Roma uvjerljiva protiv Parme, Inter napravio maestralan preokret, Sassuolo preuzeo vrh Serie A

Nogometaši Rome ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Parme u susretu osmog kola Serie A rezultatom 3:0, dok je Inter u uzbudljivom dvoboju protiv Torina slavio sa 4:2.

Roma je igrala bez Edina Džeke koji je još uvijek pozitivan na koronavirus, a do tri boda je stigla u prvom dijelu kada je za samo 12 minuta zabila tri pogotka.

Prvo je Mayoral u 28. minuti zabio za 1:0, da bi samo četiri minute nakon toga Mkhitaryan odlično pogodio za 2:0. Treći pogodak za Romu, a na kraju će se pokazati i konačan rezultat, zabio je raspoloženi Mkhitaryan.

Nogometaši Intera su u 62. minuti gubili sa 2:0 na Giuseppe Meazzi od Torina golovima Zaze i Ansaldija, ali nakon toga su zaigrali maestralno i na kraju upisali veliku pobjedu.

Prvo je Sanchez u 64. minuti zabio za 2:1, da bi samo tri minute nakon toga Lukaku pogodio za izjednačenje. U 84. minuti Lukaku s 11 metara donosi preokret Interu, a konačnih 4:2 postavio je Lautaro u 90. minuti.

Novu pobjedu ostvario je i Sassuolo koji je trenutno na prvom mjestu Serie A sa 18 osvojenih bodova, a oni su kao gosti nadigrali Veronu sa 2:0.