Roma uz dosta muke do punog plijena protiv nezgodne Parme

Nogometaši Rome slavili su u 31. kolu italijanske Serie A u susretu protiv Parme rezultatom 2:1.

Vučica se namučila da dođe do pobjede s obzirom da su gosti na Olimpicu prikazali otvorenu igru i mogli su otići kući neporaženi.

Parma je povela u 9. minuti kada je Juraj Kucka pogodio iz penala za 1:0, no nije uspjela sačuvati prednost do kraja poluvremena.

U 43. minuti Bruno Peres je ubacio loptu sa desne strane, a Henrikh Mkhitaryan je sa desetak metara pogodio za 1:1.

U 57. minuti Mkhitaryan je bio asistent, a pogodak za vodstvo Rome ovaj put postigao Jordan Veretout.

Do kraja susreta još se jednom zatresla mreža Rome kada je u 77. minuti pogodio Gervinho, no pogodak Parme za 2:2 je poništen zbog ofsajda.

Roma je nakon ovog kola na petoj poziciji sa 51 bodom, dok je Parma na 12. sa 39.