Ronaldo iskoristio nesigurnost Rome i donio bod Juventusu u Rimu

Nogometaši Rome i Juventusa podijelili su bodove u 2. kolu italijanske Serije A odigravši sjajan susret koji je završen 2:2.

Domaće je u vodstvo doveo Veretout nakon što je uspješno realizovao jedanaesterac u 31. minuti.

Nešto više od deset minuta kasnije Cristiano Ronaldo, također s bijele tačke, donosi Juventusu poravnanje rezultata.

I kada su svi očekivali kraj prvog dijela, Veretout je postigao još jedan pogodak na asitenciju Mkhitaryana i tako postavio konačan rezultat nakon 45. minuta.

Roma je imala sjajnu priliku da mirno pivede utakmicu kraju nakon što je u 62. minutu isključen Adrien Rabiot, ali po običaju to nije iskoristila.

Kazna za Džekine promašaje stigla je u 69. minutu kada Danilo sjajnim centaršutem pronalazi Ronalda, a Portugalac nebeskim skokom donosi bod ‘Staroj dami’.