Ronaldo po ko zna koji put spašavao bodove Juventusu i doveo ga na korak do titule

U derbiju 31. kola italijanske Serije A Juventus i Atalanta remizirali su rezultatom 2:2.

Atalanta je u svom stilu zaapočela meč i visokoim presingom stjerala Juventus na svoju polovicu. Plod takve igre došao je u 16. minuti kada je fantastičnu akciju nakon asistencije Gomeza u pogodak pretvorio Zapata.

Do kraja prvog poluvremena Stara dama nije uspjela napraviti nijednu pravu šansu.

Ipak, već na početku drugog poluvremena, Juventus stiže do poravnanja. Marten de Roon je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Cristiano Ronaldo.

Atalanta je nastavila s hrabrom igrom i napadima prema golu Juventusa, a onda u 81. minuti Malinovsky postiže gol za 1:2.

Slično kao i prvi put, Juventusu je u finišu sviran još jedan penal, ovaj put nakon što je Muriel igrao rukom, a siguran realizator opet je bio Ronaldo koji je pogodio za konačnih 2:2.

Atalanta nakon ove utakmice ima 67 osvojenih bodova, devet manje od Juventusa koji ostaje na prvom mjestu sa osam bodova više od Lazija.