Ronaldo promašio penal, Rebić pocrvenio zbog brutalnog starta, Juventus na kraju izborio finale

Nakon tri mjeseca pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa, nogomet se vratio u Italiju i to dvobojom polufinala Kupa između Juventusa i Milana.

Na praznom Allianz stadionu u Torinu nogometaši Juventusa izborili su plasman u finale Kupa nakon što su u uzvratnom dvoboju odigrali bez golova protiv Milana.

S obzirom na to da je u prvom dvoboju, odigranom 13. februara, bilo neriješeno 1:1, Juventus se plasirao u finale zbog pogotka u gostima.

Najzanimljivija situacija na susretu dogodila se u 15. minuti kada je nakon naknadnog pregleda VAR-a, sudac Daniele Orsato pokazao na bijelu točku za domaćina jer je Milanov Andrea Conti igrao rukom.

Cristiano Ronaldo je pogodio okvir gola, a u nastavku akcije svega Ante Rebić je brutalnim startom na Danila, potpuno zasluženo zaradio izravan crveni karton. Skočio je neoprezno i direktno kopačkom pogodio u prsa BJuventusovog defenzivca!

Juventusu će ovo biti 19. nastup u finalu Kupa (ima 13 naslova), a protiv u finalu koji će se igrati već u srijedu bit će mu bolji iz dvoboja Napoli – Inter koji je na rasporedu. Prvi dvoboj ovih protivnika u Milanu završio je pobjedom Napolija od 1:0.