‘Rossoneri’ kapitulirali u Bergamu: Atalanta u završnici spektakla srušila Milan i usporila ga u pohodu ka vrhu Serie A

U derbiju 15. kola italijanske Serie A nogometaši Milana su gostovali kod Atalante, a tim iz Bergama slavio je trijumf rezultatom 3:2.

Počelo je ofanzivno s obje strane i od samog starta utakmice moglo se zaključiti da ćemo gledati fantastičan meč. Ipak, do prvog pogotka čekalo se sve do 38. minuta, kada je Lookman pogodio za 1:0.

Činilo se da će Atalanta na odmor sa vodstvom, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Giroud zabio za poravnanje. U nastavku slična igra na terenu.

Igrao se 55. minut kada je svoj drugi pogodak postigao Lookman. Mogao je domaćin i da završi priču, ali nisu uspjeli iskoristiti šanse pred golom gostujućeg tima. U 80. minutu stiže kazna, a tada je Jović izjednačio na 2:2.

Uslijedile su prilike i jednog i drugog tima, dok se prijelomni momenat dogodio u sudačkoj nadoknadi. Calabria je dobio crveni karton, odnosno drugi žuti, nakon čega je Muriel pravom golčinom postavio konačnih 3:2.

Atalanta je današnjom pobjedom usporila Milan na putu ka samom vrhu tabele Serie A. ‘Rossoneri’ sada imaju 29 bodova, što je šest manje od drugoplasiranog Intera i sedam bodova manje od lidera Juventusa. S druge strane, večerašnji domaćin je sedmi sa 23 osvojena boda.