Rukometaši Francuske osvojili olimpijsko zlato, Danci ostali kratki za dva pogotka

Zaključen je i rukometni turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju, a zlatnu medalju je osvojila reprezentacija Francuske.

Francuzi su u velikom finalu nadigrali branitelja naslova Dansku i slavili rezultatom 25:23.

Momčadi su se u uvodnim minutama smjenjivale u vodstvu, ali onda sredinom prvog dijela Francuzi podižu tempo i dolaze do prednosti od čak četiri pogotka.

Na odmor se otišlo s njihovim vodstvom 14:10, a u nastavku su ‘Tricolori‘ uspijevali održati istu.

Vrlo važan sedmerac šest minuta prije kraja Genty brani Hansenu i ostavlja Francuze na +2 (23:21). Nakon toga je Danska preko Gidsela došla na gol zaostatka, ali Molgaard pravi prekršaj i dobiva isključenje.

Francuska je to znala iskoristiti i opet odlazi na +2, a prednost je zadržala do kraja i slavila sa 25:23.

Do trijumfa je Francusku s pet golova predvodio Remili, a po tri su postigli Mem i Descat. U redovima Danske je kapetan Hansen postigao devet, a Gidsel šest pogodaka.

Francuzi su tako stigli do trećeg zlata na Olimpijskim igrama i revanširali se Dancima za poraz u finalu na Igrama u Riju 2016. godine.

U susretu za treće mjesto Španjolska je tijesno pobijedila Egipat rezultatom 33:31.