Rukometaši Islanda savladali Austriju, no rezultat meča je ostavio oba tima bez polufinala Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Islanda nadigrala je selekciju Austrije rezultatom 26:24 u posljednjem kolu grupe 1, pa je tako ostavila oba tima bez polufinala Evropskog prvenstva.

Rukometaši Islanda su odigrali zaista fantastično prvo poluvrijeme i nakon 30 minuta igre su imali prednost od čak šest pogodaka razlike, dok je rezultat glasio 14:8.

Međutim, na početku drugog poluvremena kao da je druga momčad izašla na teren. U prvih 15 minuta drugog dijela igre Austrijanci su napravili nevjerovatnu seriju od 8:1, te poveli sa 16:15.

Od tog momenta se igralo pogodak za pogodak, a u 53. minutu Island ponovo vodi sa 22:20. U posljednjih pet minuta ušlo se rezultatom 23:23, a Islanđani su sa igračem manje poveli s 25:23 dva minuta prije kraja meča.

No, kada je Kristjansson pogodio sedmerac za 26:24 bilo je jasno da obje ekipe ispadaju iz utrke za polufinale. Naime, Austrijancima je trebala pobjeda, dok je Islandu ulogu igrao trijumf dvocifrenom razlikom kako bi ostali u utrci za polufinale Evropskog prvenstva.