Rukometaši Njemačke razbili Mađarsku i napravili jako važan korak prema polufinalu Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Njemačke je večeras ostvarila veliki trijumf protiv selekcije Mađarske, te tako napravila jako važan korak prema polufinalu Evropskog prvenstva.

Njemačka je tokom cijele utakmice, no posebno u drugom poluvremenu, bila bolji rival i na kraju zasluženo slavila rezultatom 35:28. Nijemci su na otvaranju meča imali vodstvo, ali su se do kraja poluvremena obje ekipe smjenjivale u vodstvu.

Iako je igrala dobro, Njemačka nikako nije uspijevala da se rezultatski odvoji. Na odmor su tako otišlo sa minimalnom prednošću od 18:17 u korist domaćina ovogodišnjeg EURO-a.

Na početku drugog poluvremena Njemačka prvo ide na plus tri, a zatim i na plus četiri, pa su tada konačno uspjeli slomiti otpor Mađara. Pri rezultatu 28:22 odlaze na plus šest i bilo je jasno da povratka za Mađarsku u ovu utakmicu nema.

Najefikasniji pojedinac u redovina Njemačke bio je Koster sa osam postignutih pogodaka. S druge strane, najbolji kod Mađarske su bili Ancsin i Rosta sa po šest pogodaka.

Inače, vrijedi spomenuti i utakmicu između Francuske i Austrije koja se odigrala danas u nešto ranijem terminu, a Francuzi su slavili rezultatom 33:28 protiv rukometne senzacije.