Rukometaši Slovenije se ‘probudili’ i trijumfovali, Nizozemskoj nedovoljan nevjerovatan broj pogodaka Versteijnena

Jako efikasnu utakmicu odigrale su rukometne reprezentacije Slovenije i Nizozemske u okviru 2. kruga Evropskog prvenstva, a pobjedu je na kraju ostvarila Slovenija rezultatom 37:34.

Nakon poraza u prethodnim utakmicama Slovenci su uspjeli da se probude i ostvare pobjedu, te su bili bolji od selekcije Nizozemske. Podsjećamo, u posljednja dva meča poraženi su od Portugala i Švedske.

Na otvaranju susreta se danas igralo pogodak za pogodak, a zatim Slovenija pravi seriju od 5:0 i dolazi do 12:7 i činilo se da Nizozemci gube korak. Rasla je prednost Slovenaca dok se išlo prema kraju poluvremena, da bi na odmor otišli rezultatom 19:13.

Nakon što su u drugom dijelu igre pri rezultatu 24:16 došli do plus 8, igra Slovenije se raspala. Nizozemci preuzimaju kontrolu, te iz minuta u minut “tope” prednost protivnika. Ipak, uspjeli su igrači Slovenije da se “razbude” i da na kraju slave sa 37:34.

Tri rukometaša pobjedničkog tima postigla su po šest pogodaka, a to su Cehte, Horzen i Marguc. S druge strane, u redovima Nizozemske najefikasniji je bio Versteijnen sa nevjerovatnih 15 postignutih pogodaka, ali ni to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi za pobjedu.