Rukometaši Španije savladali Francusku i zasluženo osvojili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Egiptu

Rukometna reprezentacija Španije pobjedom protiv Francuske rezultatom 35:29 osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.

Španci puno bolje otvaraju meč i već u uvodnim minutama dolaze do vodstva od 4:0, a u ostatku prvog poluvremena sve vrijeme su kontrolisali stečenu prednost i na pauzu otišli s vodstvom od 16:13.

Francuska na početku drugog poluvremena uspjeva smanjiti na samo jedan gol zaostatka, no ponovo je usliejdio novi dobar period igre Španaca koji su ubrzo opet imali četiri gola prednosti.

Sredinom drugog poluvremena Španija pravi seriju od 3:0 i dolazi do prednosti od šest pogodaka razlike (24:18), nakon čega je bilo jasno da će slaviti u ovom meču i osvojiti treće mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dujshebaev koji je postigao osam pogodaka. S druge strane, istakao se Descat koji je postigao sedam pogodaka.

Ovo je za Španiju četvrta medalja na svjetskog smotri, ukupno 15. na velikim takmičenjima, a nakon zlata 2005. i 2013. godine i bronze 2011. godine, uspjeli su osvojiti još jedno treće odličje.