Rumunija ‘razmontirala’ BiH u Bukureštu, Finska došla do izuzetno važne pobjede nad Crnom Gorom

Reprezentacija Rumunije je na svom terenu savladala Bosnu i Hercegovinu sa visokih 4:1.

Međutim, Rumuni su se i pored trijumfa morali oprostiti od učešća u B diviziji Lige nacija, dok su ‘Zmajevi’ već osigurali plasman u najjači rang takmičenja.

Domaćin je do prvog pogotka stigao u 38. minutu kada se u strijelce upisao Man. Prednost Rumunije duplirao je rezervista Puškaš tek u 73. minutu.

Džeko četiri minuta kasnije smanjuje na 2:1, da bi samo dva minuta nakon toga Ratiu vratio dva pogotka prednosti svom timu. Konačnih 4:1 postavlja igrač utakmice Puškaš svojim drugim pogotkom.

U drugoj utakmici ove grupe igrači Finske savladali su Crnu Goru u Podgorici sa 2:0 i tako izborili opstanak u Ligi B Lige nacija.

Fincima je večeras bila neophodna pobjeda nad domaćinom kome utakmica rezultatski nije mnogo značila, ali su i pored toga veoma nervozno započeli meč. Oštra igra Crnogorce je koštala u 17. minutu kada je zbog drugog žutog kartona isključen Žarko Tomašević.

Bez obzira na igrača više, Finska u prvom poluvremenu nije napravila ništa. Tek u 47. minutu Antman pogađa za vodstvo gostiju. Samo šest minuta kasnije Kallman postavlja konačnih 2:0 za veliki trijumf Finaca.