Rutinski trijumf Napolija nad Atalantom u Bergamu za povratak na vrh Serie A, Udinese “petardom” uništio Cagliari

Nogometaši Napolija su rutinski slavili na gostovanju kod Atalante u okviru 31. kola talijanske Serie A rezultatom 3:1.

Već u 14. minutu susreta pao je prvi pogodak za Napolitance. Lorenzo Insigne je bio precizan sa bijele tačke. Igrao se 37. minut kada gosti stižu do drugog pogotka, ovog puta Insigne je uposlio Politana koji matira golmana Atalante.

Negativan rezultat kao da je probudio momčad iz Bergama u drugom poluvremenu, krenuli su dosta ofanzivnije. U 55. minutu domaći su zatražili penal, no sudac nije pokazao na bijelu tačku. Samo tri minuta kasnije De Roon je prepolovio prednost Napolija pogotkom glavom.

U trenucima je djelovalo da Atalanta može do izjednačenja, ali je sve nade srušio Elmas u 81. minutu utakmice za konačnih 3:1. Napoli sada ima 66 bodova, koliko i lider Milan, ali uz meč manje, dok je Atalanta sve dalje od plasmana u Ligu prvaka.

U drugom meču istog termina Udinese je nanio četvrti uzastopni poraz Cagliariju, a rezultat je glasio visokih 5:1.

Gosti sa Sardinije su poveli u 32. minutu pogotkom Joaoa Pedra, no svega šest minuta kasnije izjednačenje Udineseu donosi Rodrigo Becao. Zatim je uslijedio period igre kada se raspucao sjajni Beto.

Prvo je u 45. minutu preokrenuo rezultat, a zatim u 49. povećao prednost Udinesea. Do kraja meča pogađali su Molina i ponovo Beto za svoj hat-trick. Udinese se tako približio sredini tabele, dok Cagliariju ostaje nada da Genoa neće pobijediti u Veroni i tako tim sa Sardinije poslati na mjesto koje vodi u niži rang.