Ruud rutinski protiv Čileanca za četvrtfinale Roland Garrosa, Norvežanin ozbiljan u namjeri da ponovi veliki uspjeh

Norvežanin Casper Ruud plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa. On je sa 3:0, po setovima 7:6(3), 7:5, 7:5, savladao čileanskog tenisera Nicolasa Jarryja u meču koji je trajao tri sata i 20 minuta.

Pokazao je tako prošlogodišnji finalista da je spreman da slično ponovi i ove godine, a Čileanac Jarry da nije daleko od najboljih tenisera svijeta, barem kada je igra na šljaci u pitanju.

U prvom setu vidjeli smo dva breaka, te je pobjednik odlučen u tie-breaku. Tamo se bolje snašao četvrti na svijetu Ruud i slavio sa 7:3. Drugi set je bolje započeo Jarry, napravio break i poveo sa 3:1, ali je Norvežanin u nastavku uspio da izjednači na 4:4, da bi u 11. gemu napravio ključan break i ubrzo poveo sa 2:0 u setovima.

Imao je Čileanac prednost od 4:2 u trećem setu, no zatim je Ruud uzvratio breakom, izjednačio i ponovo “sačekao” 11. gem kako bi još jednom oduzeo servis rivalu i sjajno odservirao za kartu među osam najjačih ovogodišnjeg Rolan Garrosa.

Casperu Ruudu će tako protivnik u narednoj rundi ovog turnira biti bolji iz susreta između Danca Holgera Runea i Argentinca Francisca Cerundola, a taj duel je u toku.