Salzburg i Krasnodar na korak do Lige prvaka, Slavia razočarala na domaćem terenu

Austrijski Red Bull Salzburg i ruski Krasnodar osigurali su minimalnu prednost u prvim susretima doigravanja za Ligu prvaka, dok su češka Slavia i danski Midtjylland remizirali bez golova. Uzvrati su 30. septembra.

Austrijski prvak je sa 2:1 slavio na gostovanju u Tel Avivu kod Maccabija, unatoč tome što su domaći poveli preko Bitona već u devetoj minuti. Preokret su u drugom dijelu kreirali Szoboszlai (49) i Okugawa (57).

Krasnodar je na svom terenu nadigrao PAOK također sa 2:1, premda su Grci poveli preko Pelkasa (32) koji je u 7. minuti propustio realizirati jedanaesterac. Claesson je s bijele točke izjednačio (39), a pobjedu ruskom timu donio je Cabella (70).

Slavia je u Pragu propustila šansu napraviti prednost protiv Midtjyllanda.

U srijedu su na rasporedu prvi susreti u preostala tri para doigravanja za Ligu prvaka u kojima će snage odmjeriti Gent – Dinamo Kijev, Molde – Ferencvaros i Olympiakos – Omonia.