Šamar za Conteov Tottenham, Fabinho predvodio Liverpool do pobjede, Trippier donio bitan trijumf Newcastleu

Momčad Liverpoola je u okviru 25. kola Premier lige u gostima savladala Burnley sa minimalnih 1:0.

‘Redsi’ su slavili pogotkom Fabinha, no ni Burnley nije bio bezopasan. Prvu ozbiljniju šansu imao je Jay Rodriguez u 28. minutu, a njegov šut odbranio je Alisson. Još dvije izgledne prilike u 31. i 36. minutu imao je Weghorst, no brazilski golman je ponovo bio odličan.

Kazna za propušteno došla je u 40. minutu nakon kornera. Fabinho se našao na pravom mjestu i iz peterca pogodio za vodstvo ekipe Jurgena Kloppa. U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, vrijedi napomenuti pokušaj Firmina u 69. minutu koji nije završio pogotkom.

Liverpool je sada drugi sa devet bodova zaostatka za liderom Manchester Cityjem, dok je Burnley posljednji sa 14 bodova.

Momčad Tottenhama je ponovo šokirala svoje navijače tako što su izgubili od Wolvesa rezultatom 2:0.

Već u šestom minutu za ‘Vukove’ je pogodio Raul Jimenez, iako je Lloris prethodno sjajno intervenisao u dva navrata. Nakon samo 12 minuta vodstvo Wolvesa duplirao je Leander Dendoncker.

Antonio Conte je u drugom poluvremenu pokušavao izmjenama okrenuti stvari u svoju korist i vratiti se u igru, ali mu to nije pošlo za rukom. Rezultat je ostao 2:0 i tako je Wolverhampton preskočio ‘Spurse’ na tabeli i približio se Ligi prvaka.

Newcastle je upisao još jedan trijumf od velikog značaja, ovog puta nad ekipom Aston Ville rezultatom 1:0.

Kieran Trippier je ponovo pokazao da je veliko pojačanje ‘Svraka’. On je u 35. minutu postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca. Nažalost, ubrzo je doživio povredu i morao je da napusti teren.

Newcastle se tako našao na 17. mjestu Premier lige sa 21 osvojenim bodom, dok je Aston Villa 11. sa 27 bodova na svom kontu.