Samo mu dajte da igra: Džeko ušao s klupe i donio Interu vrijednu pobjedu!

Nogometaši Intera slavili su na Mapei stadionu u sklopu 7. kola Serie A protiv ekipe Sassuola 2:1, a veliku predstavu za Nerazzurre pružio je Edin Džeko.

Inter se na početku prvog poluvremena mučio s realizacijom, pa je stigla kazna u 22. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca za domaćina. Siguran je bio Domenico Berardi. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog dijela.

Ključni detalj susreta dogodio se u 57. minuti kada je Interov trener Simone Inzaghi izvršio četverostruku izmjenu, a s klupe je tada uveo Edina Džeku umjesto Joaquina Corree.

Bh. napadaču je bilo dovoljno svega 30-ak sekundi na travnjaku da postigne pogodak. Bio je to sjajan ubačaj Ivana Perišića s lijeve strane, a Džeko je bio na pravom mjestu i glavom zabio za 1:1.

Nije se tu Džeko zaustavio pa je u 78. minuti izborio kazneni udarac za Inter. Odgovornost je preuzeo Lautaro Martinez i donio veliki preokret Interu.

Osam minuta prije kraja susreta Džeko je postigao još jedan pogodak, ali je on bio poništen nakon intervencije VAR-a zbog nedozvoljene pozicije. Do kraja susreta više nije bilo golova pa je ostalo konačnih 1:2.

Džeko se večerašnjim pogotkom izjednačio s Lazijevim Cirom Immobileom na prvom mjestu liste najboljih strijelaca Serie A. Obojica su postigli po šest golova, s tim da Immobile ima dvije, a Džeko jednu asistenciju.

Inter je večerašnjom pobjedom preskočio gradskog rivala Milan i sada se nalazi na drugom mjestu s bodom zaostatka u odnosnu na lidera Napolija koji ima susret manje. Sassuolo je pao na 13. mjesto.