Francuski stručnjak Zinedine Zidane je još uvijek bez angažmana, a čini se da ne žuri sa povratkom na klupu nekog tima jer čeka savršenu priliku za to.
Popularni ‘Zizou’ je tokom proteklih nekoliko mjeseci, pa i godina odbijao ponude najvećih evropskih klubova iz samo njemu poznatih razloga.
Legendarni veznjak ima principe preko kojih ne ide, a dugo se pisalo o tome da čeka ponudu nogometne reprezentacije Francuske čiji je dugogodišnji selektor Didier Deschamps.
Ipak, ‘Tricolori’ ga još uvijek ne zovu i nemaju namjeru učiniti nešto tako u narednom periodu, ali se svejedno Zidaneu iznenada otvorila velika prilika u Madridu, prenosi Fichajes.
Ovaj izvor navodi da je Francuz spreman za treći povratak na klupu Real Madrida i to sve nakon informacija kako Xabi Alonso još nema namjeru otići iz Leverkusena.
Zidane je pokazao da mu nije problem pregaziti ponos i pomoći ‘Kraljevima’ kada je najpotrebnije, a to će svakako biti na kraju sezone s obzirom da se očekuje odlazak Carla Ancelottija.
Čovjek koji je donio tri uzastopne titule Lige prvaka na Santiago Bernabeu je još uvijek visoko cijenjen, kako od kolektiva, tako i od svlačionice, tako da ovaj angažman definitivno ima smisla.
Statističkim brojkama, 52-godišnjak je na 263 utakmice u oba mandata na klupi ‘Kraljeva’ ostvario 174 pobjede, 53 remija i 36 poraza.
Nema tu ponosa nikakvog, Ići u Real za trenera je ljepilo za svakog trenera na svijetu, Zidan ima još za graditi trenerku karijeru jer je samo jedan klub trenirao.