Šampionska krv venama teče: Inter ‘melje’ sve pred sobom, večerašnja žrtva na Meazzi je Atalanta!

Nogometaši Intera su večeras na domaćem terenu u utakmici 21. kola italijanske Serie A savladali ekipu Atalante rezultatom 4:0.

Inter igra u zaista fenomenalnoj formi ove sezone, a što najbolje pokazuje činjenica da je momčad Simonea Inzaghija u seriji od čak 20 utakmica bez poraza u Seriji A, dok od toga imaju niz od osam uzastopnih pobjeda.

Atalanta je večeras u 11. minutu uspjela utišati Meazzu kada je pogotkom De Ketelaerea povela sa 1:0, ali slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je pogodak poništen zbog igranja rukom. U nastavku “ludilo” domaćina.

U 26. minutu mrežu ekipe iz Bergama zatresao je Darmian i doveo Inter u vodstvo, da bi u sudačkoj nadoknadi Pavard asistirao za Lautara Martineza koji duplira prednost ‘Nerazzurra’ i postavlja konačan rezultat prvo gdijela igre od 2:0.

Igrao se 54. minut kada je lider italijanskog prvenstva dobio penal. Lautaro nije uspio iskoristiti kazneni udarac, ali je na odbijanac naletio Dimarco zabivši za 3:0. Konačnih 4:0 na semaforu postavio je rezervista Frattesi u 72. minutu susreta.

Inter nastavlja život na liderskoj poziciji Serie A sa 69 osvojenih bodova, te imaju 12 bodova više od drugoplasiranog Juventusa i s ogromnim samopouzdanjem koračaju ka novom Scudettu. Atalanta je peta sa 46 bodova.