Šampionska titula u Španiji sve bliže Madridu: Tchouameni spektakularnim golom donio Realu pobjedu protiv Mallorce

Nogometaši Real Madrida danas su u utakmici 31. kola španske La Lige slavili na gostovanju kod Mallorce sa minimalnih 1:0 i tako došli korak bliže šampionskoj tituli.

Nisu ‘Kraljevi’ posebno blistali, ali je jasno da je za Carla Ancelottija i navijače Reala najvažnije da su Madriđani upisali nove jako bitne bodove u domaćem prvenstvu.

Raillo se u 31. minutu našao u prvoj pravoj prilici na meču, no Lunin je odlično odbranio pokušaj nogometaša Mallorce. Real je uzvratio samo dva minuta kasnije, a Jude Bellingham pogađa prečku.

Poslije dva minuta igre u nastavku ponovo je pokušao Bellingham, da bi Aurelien Tchouameni već u narednom napadu spektakularno pogodio mrežu domaćina sa nekih 25 metara za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Valverde i Diaz su do kraja mogli udvostručiti prednost gostujuće momčadi, ali nisu uspjeli i rezultat je ostao isti, te je velikan sa Santiago Bernabeu stadiona pokupio puni plijen.

Real Madrid je i dalje lider La Lige sa 78 osvojenih bodova i imaju 11 bodova više od drugoplasirane Barcelone koja večeras gostuje Cadizu. Mallorca je 15. sa 31 bodom.