Šampionska trka u Italiji je odavno gotova: Inter lako osvojio nove bodove protiv jedne od najgorih ekipa Serie A

Nogometaši Intera su u utakmici 30. kola italijanske Serie A pred svojim navijačima savladali ekipu Empolija sa uvjerljivih 2:0 i tako se dodatno primakli šampionskoj tituli.

Mnogi će reći da je već odavno jasno da će popularni ‘Nerazzurri’ biti novi prvaci Italije, ali je naravno potrebno sačekati da sve bude i matematički završeno.

Inter je večeras napao gol jednog od najgorih timova u domaćem prvenstvu od samog početka meča, pa se sve isplatilo već u petom minutu. Sjajnu akciju domaćina pogotkom je krunisao Dimarco.

Nastavila je momčad Simonea Inzaghija da dominira nad nemoćnim Empolijem, a sve je bilo gotovo u 81. minutu susreta. Dumfries je poslao loptu za Sancheza kojem nije bilo teško postaviti konačnih 2:0.

Inter je suvereni lider Serie A sa 79 osvojenih bodova, što je čak 14 bodova više od prvog pratioca Milana, te su stvari kristalno jasne. Empoli sa 25 bodova ostaje 18. i predstoji mu borba za opstanak.