Šampionski Milan s igračem manje savladao Benevento

Ekipa Milana zadržala je lidersku poziciju u Seriji A pobjedom protiv Beneventa u gostima rezultatom 2:0 u meču 15. kola.

Rossoneri već u 15. minuti dolaze do prednosti, a gol za vodstvo postigao je veznjak Franck Kessie s bijele tačke.

Ubrzo nakon toga Roberto Insigne pogađa stativu gola gostiju, a onda u 34. minuti Milan ostaje s igračem manje jer je Sandro Tonali zbog oštrog prekršaja dobio direktan crveni karton.

Drugo poluvrijeme opet je bolje otvorio Milan, a u 49. minuti Rafael Leao koristi grešku domaćeg golmana koji je bio loše postavljen i pogađa za 2:0.

Milan nakon ovog kola ima 37 osvojenih bodova, jedan više od Intera i sedam više od Rome koja je na trećem mjestu. S druge strane, Benevento je ostao na odličnoj 10. poziciji sa 18 osvojenih bodova.