San o tituli nije prestao: Arsenal na pogon Jesusa i Sake slavio pobjedu u Nottinghamu kod Foresta

Nogometaši Arsenala su u utakmici 22. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Foresta u Nottinghamu, te na kraju slavili pobjedu rezultatom 2:1.

Dominirao je Arsenal kada je riječ o posjedu lopte, ali su se dosta mučili da naprave pravu priliko pred golom domaćeg tima. Iz prvog poluvremena tako vrijedi spomenuti pokušaj Sake, kada je lopta otišla pored gola.

Prvi pogodak vidjeli smo tek u 65. minutu susreta. Gabriel Jesus je probio po strani i fantastično matirao Turnera za 0:1, da bi samo sedam minuta kasnije Bukayo Saka postigao lijep pogodak i duplirao vodstvo ‘Topnika’.

Tada se činilo da je sve gotovo i da su izabranici Mikela Artete završili posao. Međutim, Awoniyi se u 89. minutu sjajno snašao pred golom gostiju i zabio za 1:2. No, više od toga Nottingham Forest nije mogao.

Arsenal je sa ovom pobjedom prišao na dva boda zaostatka za liderom Liverpoolom koji ima utakmicu manje. Nottingham Forest je 16. sa 20 osvojenih bodova.