San Zmajeva o plasmanu u Katar još traje: Prevljak s dva komada srušio Kazahstan

Nogometaši Bosne i Hercegovine slavili su na Astana Areni u susretu 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv reprezentacije Kazahstana sa 2:0 te se tako probili na drugo mjesto grupe D.

Izabranici Ivayla Peteva poveli su u 25. minuti nakon sjajne akcije. Miroslav Stevanović ubacio je s desne strane, a Smail Prevljak glavom je zabio za zasluženo vodstvo ‘Zmajeva‘.

Do odlaska na odmor BiH je imala potpunu kontrolu, a Kazahstanci ni u jednom trenutku nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti kako bi došli do eventualnog izjednačenja.

I u nastavku susreta ‘Zmajevi‘ su dominirali, a nakon nekoliko propuštenih prilika, u 66. minuti dolaze do drugog pogotka.

Stevanović je još jednom sjajno probio po desnoj strani, Edin Džeko je promašio loptu na prvoj stativi, ali se na pravom mjestu našao Prevljak koji nakon lijepog prijema lopte pogađa za, pokazat će se, konačnih 0:2.

Nogometna reprezentacija BiH je tako nakon gotovo 700 dana došla do pobjede u službenim utakmicama.

BiH se ovom pobjedom probila na drugo mjesto grupe D iza lidera Francuske koja ima šest bodova više, ali i susret više. Kazahstan je na zadnjem petom mjestu s tri osvojena boda.

Zmajevi‘ u utorak opet gostuju, ovaj put u Ukrajini, dok će Kazahstan na svom terenu odmjeriti snage s Finskom.