Sassuolo stvorio mnogo problema Juventusu, Roma konačno pobijedila

Drugi dio utakmica 33. kola Serije A su u terminu od 21:45 odigrale ekipe iz gornjeg dijela tabele od kojih je Roma imala najviše uspjeha.

Roma je savladala Veronu rezultatom 2:1, a u strijelce se upisao Edin Džeko.

Vučica je povela u 10. minuti kada je Jordan Veretout realizovao jedanaesterac, a u posljednjim sekundama prvog poluvremena Džeko je udvostručio prednost.

Igrala se 45+3. minuta, Leonardo Spinazzola je ubacio loptu sa lijeve strane, a Džeko je glavom zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Verona je do počasnog pogotka stigla u 47. minuti kada je prelijep pogodak petom postigao Matteo Pessina.

Juventus je odigrao 3:3 sa raspoloženim Sassuolom i pored činjenice da su imali vodstvo od 2:0.

Filip Đuričić je smanjio na 2:1 u 29., a potom je Domenico Berardi u 51. pogodio za 2:2. Preokret Sassuolu je donio Francesco Caputo tri minute kasnije, a konačnih 3:3 postavio je Alex Sandro u 64. minuti susreta.

Fiorentina je savladala Lecce u gostima rezultatom 3:1, dok su Udinese i Lazio remizirali u susretu bez pogodaka.