Sassuolo u golijadi šokirao Juventus, ‘Stara dama’ dočekala prvi i uvjerljiv poraz u Seriji A ove sezone

U okviru petog kola italijanske Serie A nogometaši Juventusa su gostovali Sassuolu i doživjeli prvi poraz u sezoni rezultatom 4:2.

Poveo je Sassuolo već u 12. minutu nakon što je Lauriente šutirao, a golman gostiju loše reagovao. Devet minuta kasnije izjednačenje. Vina je pokušavajući da otkloni opasnost pogodio vlastitu mrežu za 1:1.

Mogao je Juventus u nastavku i do preokreta, no udarac Locatellija odlazi tik pored desne stative, da bi u 41. minutu stigao novi šok za Juve jer je Berardi vratio vodstvo domaćinu i pogodio za 2:1, te konačan rezultat prvog poluvremena.

Do drugog poravnanja večeras Allegrijevi izabranici dolaze u 78. minutu kada se među strijelce upisao Chiesa. Ipak, kada se očekivalo da ‘Stara dama’ krene po sva tri boda, Pinamonti je jedan odbitak pospremio u mrežu gostujućeg tima za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Gatti autogolom u sudačkoj nadoknadi.

Juventus momentalno zauzima četvrtu poziciju Serie A sa 10 osvojenih bodova, dok Sassuolo ima četiri boda manje i nalazi se na 11. mjestu tabele najelitnijeg ranga italijanskog nogometa.