Saudijci su počeli ispunjavati snove: Newcastle stigao na korak od prvog trofeja nakon 68 godina čekanja

Nogometaši Newcastle Uniteda slavili su i u drugoj utakmici polufinala engleskog Liga kupa protiv ekipa Southamptona, ovoga puta sa 2:1, te tako s ukupnih 3:1 izborili finale.

Svrake‘ su posljednji trofej u Engleskoj osvojili davne 1955. godine. Međutim, klub s jednom od najvećih navijačkih baza na Otoku večeras je konačno stigao na korak od toliko željenog trofeja.

Nakon 0:1 na jugu Engleske u prvom susretu, Newcastle je večeras sa 2:1 bio bolji od Southamptona u uzvratu i tako se bez problema plasirao u veliko finale.

U 5. i 21. minuti dvoboja Longstaff je zabijao golove za ‘Svrake‘. Adams je fenomenalnim golom u 29. minuti smanjio na 2:1, ali je to bilo sve što su ‘Sveci‘ napravili večeras.

Tako će Newcastle, predvođen superbogatim saudijskim vlasnicima, u finalu engleskog Liga kupa igrati protiv pobjednika dvomeča Manchester United – Nottingham Forest.

Međutim, s obzirom na to United ima tri gola prednosti, izgledno je da nas u finalu čeka veliki okršaj dva Uniteda, dva od pet najvećih engleskih klubova po broju navijača na Otoku.