Savladan Empoli: Lukaku podsjetio na stare dane i prekinuo crni niz Intera

Nogometaši Intera su pobijedili Empoli u gostima u susretu 31. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0, a prvo ime susreta je bio fenomenalni Romelu Lukaku.

Inter je bio bolji tokom cijelog meča i zasluženo je slavio na kraju za prekidanje crnog niza. Lukaku je sa dva gola podsjetio na formu kada je ovaj tim bio šampion Italije.

Belgijanac je prvo pogodio u otvaranju drugog dijela nakon što je iskortistio asistenciju Marcela Brozovića, a u 76. minuti je stiga do drugog gola.

Calhanoglu je sjajno uposlio robusnog golgetera koji je ljevicom silovito šutirao i zakucao loptu u mrežu za sigurno vodstvo svog tima.

Konačnih 3:0 postavio je Lautaro Martinez u 88. minuti nakon što je u prepoznatljivoj akciji asistenciju upisao Lukaku.

Inter nakon 31 odigranog susreta na svom kontu ima 54 boda i petoplasirana je momčad Serije A. Empoli je 15. sa 32 boda, a ovo je za ovu momčad bio 13 poraz u sezoni.