Saznali smo i trećeg putnika u Premier ligu! Southampton srušio Leeds u najskupljoj utakmici svijeta na Wembleyju

Na kultnom stadionu Wembley u Londonu odigrano je danas finale doigravanja u Championshipu, pa smo saznali i trećeg putnika u Premier ligu.

I dok su Leicester i Ipswich izborili direktan plasman u Premier ligu, četiri ekipe morale su nastupiti u doigravanju, a to su bili Leeds, Southampton, WBA i Norwich.

U finalu su se ovog popodneva sastali Leeds i Southampton, te je utakmica koju se naziva najskupljom na svijetu jer donosi 120 milijuna eura od TV prava pripala ‘Svecima’, koji su slavili sa 1:0. Jedini strijelac bio je Adam Armstrong u 24. minutu.

Do kraja susreta šansi nije nedostajalo, Leeds je napadao, no nije uspio izjednačiti i iznuditi barem produžetke ili penale. Najbolju priliku za ovaj tim propustio je Daniel James u 85. minutu meča, kada je pogodio stativu.

Ovo je bila treća pobjeda Southamptona u sezoni nad Leedsom. Pomenuti Armstrong je apsolutni junak današnjih slavljenika jer je i u polufinalu protiv WBA dao dva pogotka.