Scene koje ne želimo gledati prekinule meč Bournemoutha i Lutona, Chelsea rutinski protiv Sheffielda, Palace osvojio bod na Etihadu

Utakmica 17. kola engleskog Premiershipa između Bournemoutha i Lutona prekinuta je zbog strašnih scena.

Kapiten gostiju Tom Lockyer u jednom trenutku srušio se na terenu te ostao bez svijesti, a utakmica je odmah prekinuta. Navijači i igrači s obje strane ostali su uplakani zbog scena koje nikako ne želimo vidjeti ni u jednom segmentu života.

29-godišnji kapiten Lutona srušio se na travnjak bez bilo kakvog kontakta, što dodatno brine sve koji su prisutni. Sudija je odmah prekinuo utakmicu, a vrlo brzo reagovale su medicinske službe i ukazuju pomoć iskusnom stoperu.

Utakmica je prekinuta do daljnjeg, a u zavisnosti od zdravstvenog stanja Lockyera, bit će poznato da li će se i kada nastaviti.

U utakmicama odigranim u istom terminu od 16 časova, Manchester City je još jednom prosuo bodove. Ovaj put, Crystal Palace zahvaljujući remiju 2:2 nosi vrijedan plijen nazad u London.

Za ‘Građane’ su pogađali Grealish u 24., odnosno Lewis u 54. minutu susreta, dok su za ‘Orlove’ strijelci bili Mateta u 76. minuti i Ollise sa bijele tačke u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Rutinski trijumf slavila je momčad Chelseaja koja je na Stamford Bridgeu savladala fenjeraša Sheffield United golovima Palmera i Jacksona. ‘Plavci’ su zahvaljujući ovom trijumfu dobili važna tri boda u borbi za mjesta koja vode u Evropu.

Newcastle je također bez većih problema bio bolji od Fulhama na svom terenu. Za momčad koju sa klupe predvodi Eddie Howe pogađali su Miley, Almiron i Burn. Kod gostujuće momčadi, isključenje je u 22. minuti zaradio napadač Jimenez i tako ovu utakmicu odveo u samo jednom pravcu.