Schalke nastavio očajnu seriju rezultata, Hoffenheim prekinuo

Schalke je produžio niz bez prvenstvene pobjede na čak 10 susreta, nakon što je u dvoboju 28. kola Bundeslige u gostima poražen od Fortune Düsseldorf rezultatom 1:2.

‘Rudari’ su zadnju pobjedu upisali 17. januara protiv Borussije M’gladbach (2:0), a nakon toga u narednih 10 kola ostvarili šest poraza i četiri remija.

Kada je McKennie (53) doveo Schalke u vodstvo, izgledalo je kako će Schalke konačno do trijumfa. No, Fortuna je s dva ekspresna pogotka uspjela okrenuti rezultat. Poravnao je Hennings (63), a pet minuta kasnije Karaman je pogodio za konačnih 2:1.

Suprotno od Schalkea, Hoffenheim je prekinuo svoju crnu seriju koja je trajala sedam kola svladavši Koln rezultatom 3:1.

Zadnji put tim Alfred Schreudera je slavio prvog februara protiv Bayer Leverkusena (2:1), a nakon toga je u sedam kola ostvario tri remija i četiri poraza.

Hoffenheim je prelomio utakmicu s dva ekspresna pogotka na početku drugog poluvremena pobjegavši na 3:1. Koln je u 77. minuti imao penal za povratak u susret, ali Uth je bio neprecizan.

Pogotke za Hoffenheim zabili su Baumgartner (11, 46) i Zuber (48), dok je pogodak za goste zabio Kainz (60). Oba tima su završila susret s igračem manje. Kod domaćih je pocrvenio je Hubner (50), a kod gostiju Bornauw (26).

Augsburg i Paderborn su odigrali bez pogodaka, a u ranije odigranoj utakmici RB Leipzig i Hertha remizirali su 2:2.

Na tablici vodi Bayern sa 64 boda, drugoplasirana Borussia Dortmund ima 57 bodova, dok je RB Leipzig treći s 55 bodova. Zadnje dvije pozicije koja vode u niži rang drže Werder s 22 i Paderborn s 19 bodova.