Semir Štilić postigao sjajan gol u gradskom derbiju protiv Cracovie

Selektor bh. reprezentacije Mehmed Baždarević za meč protiv Austrije je na spisak uvrstio jednog od najboljih pojedinaca poljske Wisle iz Krakowa Semira Štilića.

Danas je Krakowu odigran gradski derbi između Wisle i Cracovine, a završen je pobjedom Wisle rezultatom 2:1. Wisla je tako stigla do jubilarne 10. pobjede nad ekipom iz donjeg dijela tabele. Ono što je još bitnije za igrače Wisle, prekinuta je negativna serija.

Naš novopečeni reprezentativac Semir Štilić je postigao sjajan gol u 16. minuti meča za vodstvo svoga tima od 1:0. Bila je to sjajna akcija nekoliko domaćih igrača koju je Štilić rutinski i majstorski završio.

Štilić je odigrao svih 90 minuta u redovima Wisle. a imao je osim gola i jedan dobar udarac, kada je prečka spriječila njegov drugi gol. Wisla se nakon 25 odigranih kola poljske Ekstraklase nalazi na petom mjestu sa 37 osvojenih bodova.