SENZACIJA: 20-godišnjak izbacio Federera u osmini finala Australian Opena!

Na kraju prvog seta dvoboja osmine finala Australian opena između Švicarca Rogera Federera i Grka Stefanosa Tsitsipasa došlo je do incidenta u tie-breaku.

Nakon nekoliko set lopti na obje strane Federer je došao do nove i poveo 12:11. Nakon toga su ušli u ozbiljnu razmjenu udaraca, a inicijativu je imao mladi grčki tenisač.

U jednom trenutku Tsitsipas je poslao loptu na liniju, a neko od Federerovih navijača je glasno uzviknuo “aut”. Taj uzvik navijača utjecao je na Tsitsipasa, koji je nakon toga pogriješio i izgubio prvi set.

Doista je nevjerojatno da glavni sudac meča James Keothavong nije prekinuo poen kada je čuo povik iz publike.

No u nastavku meča 20-godišnji Tsitsipas je ipak uspio preokrenuti rezultat i ostvariti najveću pobjedu karijere. Tsitsipas je pobijedio Federera sa 3:1 u setovima (6:7, 7:6, 7:5, 7:6).