SENZACIJA EURA: Češka šokirala Nizozemsku i plasirala se u četvrtfinale

Nogometaši Češke pripremili su veliku senzaciju nakon što su sa 2:0 šokirali Nizozemce i izborili četvrtfinale Europskog prvenstva.

Nogometna reprezentacija Češke prometnula se u najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Eura plasiravši se u četvrtfinale zahvaljujući 2:0 pobjedi protiv Nizozemske u osmini finala u Budimpešti.

Češka je povela u 68. minuti pogotkom Tomaša Holeša, a za 2:0 je pogodio Patrik Schick u 80. minuti na Holešovu asistenciju.

Bio je to Schickov četvrti pogodak od pet čeških na ovom turniru. Dodajmo kako je Nizozemska od 55. minute igrala isključenog Matthijsa de Ligta.

Nizozemska je uz Italiju i Belgiju jedina završila grupnu fazu s maksimalnih devet bodova, dok je Češka bila jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, a prolaz je izborila u grupi D iza Engleske i Hrvatske.

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u 52. i 53. minuti. Prvo je Malen očajno reagirao u situaciji jedan na jedan, a onda je u kontri De Ligt neopreznim startom zaustavio češki napad zaradivši crveni karton.

Češka će u četvrtfinalu igrati protiv Danske koja je u subotu u Amsterdamu nadigrala Wales sa 4:0. Utakmica je na programu 3. jula na Olimpijskom stadionu u Bakuu.