Senzacija La Lige nije gotova: Girona ponizila Sevillu, nestvarni Ukrajinac postigao hat-trick za šest minuta

Nogometaši Girone su večeras odigrali svoju utakmicu 21. kola španske La Lige protiv Seville, a konačan rezultat glasio je nevjerovatnih 5:1 za domaćina.

Očigledno je da Girona ne misli prestati sanjati i da će se do kraja aktuelne takmičarske godine truditi da stigne, ali i prestigne lidera La Lige, Real Madrid, te senzacionalno osvoji titulu u Španiji.

Zvijezda večeri bez ikakve dileme je bio fenomenalni Ukrajinac, Artem Dovbyk, koji je za svega šest minuta postigao hat-trick i tako zapravo riješio pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu.

Napadač katalonske momčadi je pogađao u 13., 15. i 19. minutu susreta, nakon što je prethodno Isaac Romero u 10. minutu donio vodstvo Sevilli, koja je u nastavku bila nemoćna. Za 4:1 još je zabio Tsygankov u 56., da bi konačnih 5:1 postavio Stuani u 89. minutu.

Girona se trenutno nalazi na liderskoj poziciji La Lige sa 52 osvojena boda. Iako, ruku na srce, Real Madrid sa jednim bodom manje ima i utakmicu manje. Sevilla je na očajnom 17. mjestu sa skromnih 16 bodova.