Senzacija na Etihadu: Leeds s igračem manje srušio Manchester City!

Nogometaši Leedsa senzacionalno su pobijedili ekipu Manchester Cityja na Etihadu rezultatom 2:1 u dvoboju 31. kola Premier lige, iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

U prvom dijelu ‘Građani‘ su imali puno više loptu posjedu, ali nisu uspjeli doći do ranog pogotka koji bi im definitivno otvorio vrata pobjede.

U trenucima kada je izgledalo da će prvo poluvrijeme završiti bez golova, Bamford je dodao Dallasu, a ovaj odličnim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže golmana Ederson i goste dovodi u vodstvo.

Do odlaska na odmor Leeds je ostao s igračem manje jer je Cooper zbog neopreznog starta nad Gabrielom Jesusom dobio izravan crveni karton.

U nastavku se igralo isključivo na pred Leedsovim golom, ali City je uspio izjednačiti tek u 76. minuti kada je Ferran Torres lijepo pogodio nakon dodavanja Bernarda Silve.

Uslijedio je još veći pritisak Cityja koji je tražio pobjednički gol, ali dogodilo se suprotno, u prvoj minuti sudačke nadoknade Dallas je pobjegao zadnjoj liniji ‘Građana’, izbio sam pred Edersona i majstorski zabio za senzacionalnu pobjedu Leedsa.

S ovom pobjedom Leeds je skočio na devetu poziciju Premier lige sa 45 bodova, dok je City i dalje siguran na vrhu sa 74 boda, 14 više uz dva susreta više od drugoplasiranog Manchester Uniteda.