SENZACIJA NAD SENZACIJAMA: Poljska izbacila Sloveniju i prošla u polufinale Eurobasketa!

Košarkaši Poljske izveli su najveću senzaciju na ovogodišnjem Eurobasketu i pobijedili aktualnog branitelja naslova Sloveniju u susretu četvrtfinala rezultatom 90:87.

Prva dionica igre prošla je u izjednačenoj igri s obje strane, a nešto bolji bili su Poljaci koji su nakon prvih deset minuta vodili 29:26.

Druga četvrtina u potpunosti je pripala Poljskoj, a Slovenci nikako nisu uspijevali pronaći odgovor na odličnu igru u obrani svog suparnika i uz to, nezaustavljivost u napadu.

Velikom serijom 25:3 Poljaci su došli do prednosti od 23 koša razlike, a na predah se otišlo s vodstvom Poljske od 19 koševa razlike, odnosno s 58:39.

Međutim, u nastavku Slovenci su zaigrali daleko bolje, a treću četvrtinu uspjeli su riješiti u svoju korist rezultatom 25:6 i smanjiti vodstvo Poljske na samo koš razlike, pa je bilo jasno da nas u zadnjoj dionici očekuje prava drama i velika borba za polufinale.

Uoči posljednje tri minute utakmice, pri rezultatu 79:79, Poljaci su napravili seriju od 8:0, došli do prednosti, a na kraju su uspjeli sačuvati vodstvo i doći do senzacionalne pobjede i plasmana u polufinale.

U redovima Poljske najbolji je bio Ponitka sa 26 koševa, a pratili su ga Slauhter i Sokolowski koji su ubacili po 16. Kod Slovenije najefikasniji je bio Čančar sa 21 košem, dok je Dragić ubacio 17. Dončić je odigrao nešto slabiju utakmicu, ubacivši 14 koševa.

Poljska će u polufinalu Eurobasketa igrati protiv Francuske koja je ranije danas nakon produžetaka bila bolja od Italije.