SENZACIJA NAD SENZACIJAMA: Saudijska Arabija srušila Messijevu Argentinu!

Nogometna reprezentacija Saudijske Arabije priredila je pravu senzaciju pobijedivši u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva Argentinu 2:1.

Gaučosi‘ su očekivano krenuli napadački od samog početka, a u to im se isplatilo već u 10. minuti kada je Messi rutinski iskoristio kazneni udarac i zabio za 1:0.

Nastavili su Argentinci s dominacijom i u nakon postignutog gola, ali su Saudijci iznenadili Messija i ekipu s postavljanjem visoke obrane. Zbog toga su čak sedam puta “ulovili” Argentince u zaleđu, a to je rezultiralo i sa čak tri poništena pogotka.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 i činilo se da sve ide svojim tokom s obzirom na to da Saudijci u prvom dijelu nisu uputili niti jedan udarac prema protivničkom golu.

A onda šok i nevjerica za jednog od favorita osvajanje naslova. Samo tri minute igre u nastavku bilo je dovoljno Saudijcima da poravnaju rezultatu. Al Buraikan je majstorski proigrao Al Shehrija koji se još bolje snalazi i pogađa za 1:1.

Nisu se Argentinci uspjeli oporaviti od prvotnog šoka, a pet minuta nakon toga su doživjeli novi. Bio je to dugi napad Saudijaca, a na kraju je loptu dobio Al Dawsari uputio snažan i precizan udarac te pogodio za veliko slavlje Saudijaca.

Argentina je očekivano bacila sve karte u napad, ali jednostavno nije uspijevala probiti bedem fenomenalnih Saudijaca. Na kraju su Saudijci izdržali sve napade i potpuno zasluženo ostvarili najveću pobjedu u svojoj povijesti.

U drugom susretu grupe C sastaju se Poljska i Meksiko, a njihov susret na programu je danas od 17:00 sati.