Senzacija u dosadašnjem dijelu nove sezone Serije A: Monza srušila neprepoznatljivi Juventus, Allegri nikad bliže otkazu

Nogometaši Monze slavili su veliki trijumf u 7. kolu italijanske Serije A i to protiv Juventusa rezultatom 1:0.

Novi prvoligaš srušio je neprepoznatljivi Juventus koji u septembru nema trijumf golom Gytkjaera u 74. minuti susreta.

Domaćinima je “pomogao” i Angel Di Maria koji je isključen u 40. minuti zbog nesmotrenog starta.

Monza je zahvaljujući prvom trijumfu ove sezone došla do četiri osvojena boda i trenutno je 18. momčad Serije A.

Juventus zauzima osmu poziciju sa svega 10 bodova i pritisak na Maxa Allegrija sve je veći pred odlučujući dio sezone.

U ostalim utakmicama ovog termina, Lazio je pregazio Cremonense sa 4:0, dok je Fiorentina lako savladala Veronu sa 2:0.