Senzacionalna Atalanta ‘razmontirala’ Milan, Inter kiksao kod Udinesea

U derbiju 19. kola Serie A nogometaši Atalanta su kao gosti na San Siru pobijedili lidera prvenstva Milan s visokih 3:0.

Ekipa Gian Piera Gasperinija još jednom je pokazala koliko može biti dominantna protiv velikih protivnika. Nakon nekoliko dobrih prilika koje su propustili, nogometaši Atalante poveli su u 26. minuti pogotkom stopera Romera.

Gosti su u 53. minuti udvostručili prednost pogotkom Iličića iz kaznenog udarca, nakon što je ranije Kessié neoprezno laktom u svom kaznenom prostoru udario Romera.

Atalanta je do kraja zabila i treći pogodak preko Zapate za konačnih 3:0, a u redovima ‘Rossonera‘ debitirao je i Mario Mandžukić koji je u igru ušao u 70. minuti.

U istom vrijeme igrali su Udinese i Inter, a na kraju nije bilo golova. ‘Nerazzurri‘ su tako propustili priliku da se na vrhu Serie A izjednače s Milanom koji i dalje ima dva boda više od gradskog rivala.