Senzacionalni Amerikanac pošteno namučio Medvedeva, Rus ipak slavio i plasirao se u polufinale Wimbledona

Ruski teniser Daniil Medvedev plasirao se u polufinale ovogodišnjeg Wimbledona. On je tek sa 3:2, po setovima 6:4, 1:6, 4:6, 7:6 (4), 6:1, nakon dva sata i 58 minuta igre savladao američku senzaciju, Christophera Eubanksa.

Favorizovanom Medvedevu bio je dovoljan rani break na startu meča kako bi osvojio prvi set u kojem Eubanks nije stigao ni do break lopte. Sve se promijenilo u drugom setu kojeg je Amerikanac odigrao sjajno i razornim udarcima s linije terorisao Rusa oduzevši mu servis dva puta za ubjedljivih 6:1 i poravnanje u setovima.

Idealno je započeo 43. igrač svijeta treći set i stigao do breaka već u prvom gemu. Fenomenalnim servisima Eubanks je zadržao stečenu prednost do kraja seta i preokrenuo na 2:1. Četvrti set je zatim bio preloman za ishod ovog meča. Predstavnik Amerike djelovao je spremno za uspjeh karijere, no Medvedev nije poklekao.

Rus je sjajno servirao i sačekao tie-break u kojem su živci popustili Eubanksu koji je sa nekoliko neiznuđenih grešaka praktično poklonio set rivalu. U petom setu raspala se igra Amerikanca pod velikim pritiskom. Izgubio je prva tri gema i to dva na svoj servis, Medvedev je poveo sa 3:0 i do kraja rutinski zadržao prednost za plasman među četiri najbolja.

Tako će u polufinalu Wimbledona protivnik Daniilu Medvedevu za spektakularno finale biti bolji iz duela Carlosa Alcaraza i Holgera Runea koji je u toku, dok teniser iz Španije vodi sa 2:0 u setovima…