Senzacionalni Haaland srušio Sevillu, hrabri Porto iznenadio Juventus

U prvim susretima osmine Lige prvaka igranim u srijedu navečer Porto je na svom terenu pobijedio Juventus sa 2:1, dok je Borussia Dortmund u gostima bila uspješnija od Seville sa 3:2.

Porto je vodio sa 2:0 i jednom nogom bio u četvrtfinalu sve do 82. minute kada je iznimno važan pogodak za Juventus zabio Federico Chiesa. Za domaćina su pogađali Taremi u 2. i Marega u 46. minuti.

Fantastična utakmica viđena je u Andaluziji gdje je i Borussia Dortmund imala otvoren put ka četvrtfinalu sve do 84. minute, kada je drugi pogodak za Sevillu postigao Luuk De Jong.

Veličanstvenu nogometnu večer u Sevilli otvorio je Suso u 7. minutu i tako doveo domaćine u vodstvo. No, onda na scenu stupa senzacionalni norveški napadač Erling Haaland.

Prvo je u 19. minutu asistirao Dahoudu za izjednačenje, da bi golovima u 27. i 43. donio veliku prednost njemačkom velikanu.

Uzvratni susreti Juventus – Porto i Borussia Dortmund – Sevilla na programu su 9. marta.